Sauny fińskie

Ocieplenie sauny fińskiej

Łukasz Cichy on 2023-04-24

Zastanawiałeś się kiedyś, jak istotne jest odpowiednie ocieplenie sauny?

Łukasz Cichy on 2023-04-24
Pewnie wielu z Was zadaje sobie takie pytanie. W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania i dowiesz się jakie korzyści niesie ze sobą izolacja termiczna sauny.
Łukasz Cichy on 2023-04-24

Czy warto inwestować w ocieplenie sauny?

Prawidłowa izolacja termiczna sauny jest istotna zarówno w przypadku saun ogrodowych jak i saun wewnętrznych. Każda sauna bez wyjątku powinna mieć odpowiednio dobraną i wykonaną izolację termiczną.

Oszczędność czasu

Ocieplenie sauny zdecydowanie zmniejsza czas potrzebny na podniesie temperatury wewnątrz sauny. Dobrze ocieplona sauna rozgrzewa się do odpowiedniej temperatury w nawet 30 minut. W porównaniu do saun nieocieplonych, które potrafią rozgrzewać się nawet 2 godziny jest to niesamowita oszczędność czasu. Dobrze ocieplona sauna niezwykle zwiększa komfort użytkowania.

Korzyści finansowe

Przy obecnych cenach prądu wszyscy zwracamy uwagę na zużycie energii. Izolacja termiczna sauny sprawia, że przy regularnym korzystaniu z sauny możemy oszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie !

Oszczędności są jeszcze większe w przypadku kiedy z sauny korzysta stale większa ilość osób. Dobrze ocieplona sauna potrzebuje znacząco mniej energii do utrzymania odpowiedniej temperatury. Piec w ocieplonej saunie musi działać zdecydowanie krócej, więc będzie służył nam dużo dłużej. Ocieplona sauna jest zdecydowanie bardziej korzystniejsza finansowo.

Wpływ na środowisko

Na szczęście coraz bardziej zwiększa się nasza świadomość na temat ochrony środowiska. Wszyscy wiemy jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Istotne jest, aby ograniczyć zużycie energii, która w Polsce w większości pochodzi niestety z elektrowni węglowych. Dlatego ważne jest, aby w miarę możliwości ograniczać zużycie energii.

Łukasz Cichy on 2023-04-24
Ocieplenie saun marki Filanest

Najważniejsza dla nas jest jakość wytworzonych przez nas obiektów, dlatego odpowiednia izolacja termiczna jest dla nas ważna. W tym celu w naszych saunach fińskich stosujemy warstwę izolacyjną o grubości przynajmniej 140 milimetrów. Takie ocieplenie sprawia, że sauna szybko nagrzewa się i przez długi czas utrzymuje odpowiednią temperaturę.

Sauna fińska POD z przedsionkiem

Najczęściej zadawane pytania

  • Czy ciepło nie ucieka przez szyby?

Stosowane przez nas szyby są hartowane i podwójnie zespolone, co powoduje, że utrata ciepła przez szyby jest znikoma.

  • Czym najlepiej ocieplić saunę?

Obecnie najlepszym materiałem do ocieplenia jest piana poliuretanowa. My także stosujemy certyfikowaną, kanadyjską pianę PUR, która idealnie się sprawdza do ocieplenia sauny. Izolacja termiczna pianą poliuretanową jest nieco droższa ale bardzo efektywna.

  • Naprawdę ocieplona sauna tak szybko się rozgrzewa?

Tak, widać niesamowitą różnicę w czasie ogrzewania saun ocieplonych, a nieocieplonych. Dzięki solidnej izolacji, nasze sauny rozgrzewają się już w nawet 30 minut i pozwalają na komfortowe użytkowanie przez długi czas. Natomiast w przypadku saun nieocieplonych czas oczekiwania jest nawet kilkukrotnie dłuższy.

Łukasz Cichy on 2023-04-24
Podsumowując, inwestycja w solidnie ocieploną saunę jest zdecydowanie opłacalna. Zyska na tym nie tylko Wasz portfel, ale także otaczające Nas środowisko. Należy także pamiętać, że sauny ocieplone są zdecydowanie trwalsze.

Zapraszamy także do śledzenia naszego fanpage.

Sauna HobbySpot Quatro

Sauna fińska HobbySpot Quatro
Sauna fińska HobbySpot Quatro

Sauna fińska Flex

Sauna fińska Flex z przedsionkiem i kabiną prysznicową
Sauna fińska Flex z przedsionkiem i kabiną prysznicową

Sauna fińska POD

Sauna fińska POD Mini bez przedsionka
Sauna fińska POD Mini bez przedsionka